Láska a vztahy Všechny články

Být věrný, co to znamená?

Když se řekne „být věrný“, co si pod tím představíte? Je docela překvapivé, že spousta lidí na to má velmi odlišný názor. Pro někoho to znamená jen s nikým jiným nespat, ale když je potkáte opilé v hospodě se svými kamarády daleko od svých partnerů, vesele se líbají kde s kým. Vnitřně si to ovšem dokáží ospravedlnit, přeci jen se spolu nevyspali, a tak podobně.

Být věrný ovšem znamená víc, než jen nespat s jinými lidmi.

Znamená to nevydržovat si ve své blízkosti lidi, o kterých víte, že o vás mají zájem, jen proto, abyste měli záložní plán, kdyby se něco náhodou pokazilo s vaším partnerem. Znamená to mít svého partnera natolik rád a tolik zakořeněného ve svém srdci, že nechcete mít žádné záložní plány.

Znamená to říct včas každému, kdo zjevně usiluje o vaše sympatie, že máte partnera a že jste ve svém vztahu spokojení. Dát včas najevo, jaká je pravda, nežli nechávat tyto lidi v omylu a užívat si jejich zájmu, který jistě lichotí egu.

Být věrný, to je o tom nebát se dát světu kolem sebe vědět, že jste zadaní, že k sobě nikoho jiného kromě svého partnera nepustíte tak blízko, až by to bylo vůči němu nevhodné. Neschovávat to před ostatními a to obzvláště v situacích, kdy se o vás někdo snaží.

Znamená to být upřímný a otevřený k svému partnerovi o všem, co se ve vašem životě děje. I o takových věcech, že vás na večírku balil kolega či kolegyně, že jste byli na kávě se svojí ex, že se vídáte s jinými, ačkoli jsou to jen kamarádi. Nemusí to vůbec nic znamenat, je to jen o otevřenosti.

Znamená to vědět, co váš partner považuje za přespříliš a vadí mu to, a tuto hranici nepřekračovat.

Rozhodně to neznamená přestat se vídat s jinými lidmi, psát si s kamarády a kamarádkami, trávit s nimi volný čas, dělat si, cokoliv se vám zlíbí. Neznamená to oddat se jen a pouze svému partnerovi, věnovat mu veškerý čas i pozornost. To by byla naopak nemoc, která by vás brzy zbavila veškeré vášně.

Být věrný jednoduše znamená být upřímný – k sobě i svému partnerovi.