Inspirace a motivace Všechny články

Co silná a odvážná žena dělá jinak než většina ostatních

Ze všeho nejdříve silnou ženu poznáte podle toho, že si utváří život podle svých pravidel. Vytváří si život, který ji skutečně baví žít. Ať už je single, ve vztahu nebo někde mezi, je oddaná vytvořit si přesně takový život, jaký si přeje. Přestože se třeba necítí úplně pohodlně, když jde vyzkoušet tu novou restauraci sama, chápe, že je třeba život si užívat prostě tak, aniž by čekala na někoho, s kým to může sdílet.

Silná žena dokáže udělat krok. Ať už to znamená říct ahoj pohlednému avšak neznámému muži, ať už je to znamená říct si o navýšení platu u šéfa nebo změnu pracovních podmínek, ať už je to cokoliv, nečeká na to, až ji to, co by si přála, spadne samo do klína.

Taková žena neshazuje sama sebe. Fakt je ten, že tu vždy kolem nás bude chodit plno mladších, hezčích, úspěšnějších, bohatších lidí. Ale to ještě neznamená, že se s nimi musíme neustále srovnávat. Silná a odvážná žena, to neznamená, že by byla plná sebedůvěry a sebejistoty vždy a všude… ale rozhodně si kvůli jiným nepodkopává vlastní nohy. Snaží se žít život jak nejlépe jen dokáže, přičemž se snaží stávat tím nejlepším, co v ní je.

Silná žena nepotřebuje partnera, aby byla šťastná. Žijeme ve společnosti, která chápe samotu a nemít vztah jako určitý druh nemoci. Je na čase tento přístup velmi přehodnotit, protože být single nesnižuje ničí hodnotu, naopak dává velké příležitosti objevovat sebe, tento svět a život. Je osvěžující, když tato žena neprahne po nikom jen proto, aby byla šťastná, místo toho se raději věnuje svým koníčkům, kariéře, přátelům. Na druhou stranu se však vztahu nebrání, protože se dokáže nadchnout pro muže, který ji respektuje, přijímá se vším všudy, má ji rád a dívá se stejným směrem jako ona.

Stejně tak neztrácí čas bezduchým přemítáním nad minulostí. „Kéž by to tak vyšlo tehdy,„, „Kéž by to bývalo dopadlo jinak,“ nebo „Kde jsem udělala chybu, mohlo to být jinak?“ – zní vám to povědomě? Silná žena neprobírá zbytečně minulost, protože na ni už nikdy nic nezmění. Místo toho ji bere jako skvělou lekci, která ji posunula dál, která z ní udělala lepší osobnost.

Nepovažuje se za oběť. Kolik znáte lidí, kteří se neustále cítí být oběťmi svých okolností, chování jiných lidí, událostí, situací? Spousta lidí ztrácí čas neustálým bědováním, pochybováním a stěžováním si nad věcmi, které nelze měnit. Silná žena si velmi dobře uvědomuje, že cokoliv, co nelze ovlivnit, nemá cenu řešit a to, co ovlivnit lze, je třeba dělat nejlépe, jak dokáže.

Nebojí se říct své. Když vidí, že se někdo chová špatně, že někdo někoho ponižuje nebo prostě lže. Neváhá ani minutu a řekne přesně to, co si opravdu myslí. Udržuje tak zdravé hranice chování mezi svými blízkými nebo lidmi, které má kolem sebe.

Také ví, kdy je čas odejít. Skvěle si uvědomuje, že měnit sama sebe, pozměňovat své vnitřní hodnoty a priority jen proto, aby něco fungovalo – přátelství, vztah, práce, cokoliv – je nesmysl. Obvykle to naopak znamená, že je to zbytečný výdej energie a času do něčeho, co nikdy nebude fungovat. Proto dlouho neváhá a opouští cokoliv, co ji nevyhovuje.