Láska a vztahy Všechny články

Jak by randění mělo vypadat… a jak ne

Randit by měla být sranda. Měli byste se smát a usmívat víc, než se smějete kdykoliv jindy. Měli byste se cítit, jako když tančíte v místnosti, kde se na vás nikdo nedívá. Jako místo, kde chyby, kterých se občas dopouštíte, neznamenají tolik jako úžasný čas, který spolu trávíte.

Rozhodně by to neměla být hra „kdo z koho“. Nemělo by se to skládat z her a manipulací, kde se snaží každý být ten poslední přeživší. Neměla by to být hra, kde se snažíš jakkoliv vyhrávat.

Randit by mělo být osvěžující a lehkomyslné. To znamená, že byste si měli oba připadat úplně v pohodě a zrelaxovaně. Jako když jste doma a nemáte před sebou žádné povinnosti.

Nemělo by vám to připadat těžké a komplikované způsobem, že většinu času jste deprimovaní a frustrovaní z toho, že nechápete, co se to vlastně děje. Neměli byste se cítit jakože jste jeden krok od zlomeného srdce.

Randit by mělo být osvobozující. Měli byste si připadat, jakože se o sebe navzájem staráte, že o sebe navzájem máte opravdový zájem a chcete se do hloubky poznat jako osobnosti.

Rozhodně by nemělo být svazující. Neměli byste z toho mít pocit, že kvůli druhému musíte následovat spoustu omezujících pravidel. Neměli byste mít v hlavě ty myšlenky na to, „co kdyby to zjistil/a“, nebo mít celkově pocit viny.

Randit by mělo být uklidňující. Jako když si dáváte takovou menší pauzu od všech těch všedních problémů a starostí. Mělo by to posilovat mír ve vás, dávat vám zasloužený odpočinek od všeho, bezstarostnost.

Neměli byste z toho cítit takové to nepříjemné napětí. Jako kdybyste byli krok od toho, abyste toho druhého ztratili. Jako byste s něčím v tom vztahu neustále válčili.

Randit by mělo být inspirující. Měli byste se díky tomu chtít stát lepším člověkem. Nejen pro toho druhého, ale především to chcete kvůli sobě.

Ale nemělo by vás to shazovat. Neměli byste se kvůli tomu cítit neustále méněcenní. Neměli byste mít pocit, že si zasloužíte víc, než co dostáváte.

Randit by mělo být posilující. Měli byste cítit, že čím více znáte toho druhého, čím více se mu odhalujete, tím více nacházíte své vnitřní síly ale i slabosti. Díky inspiraci, kterou vám to dává, je však dokážete překonávat.

Nemělo by rozhodně být vyčerpávající. Neměli byste mít pocit, že vás nekonečná dramata a rozbouřené emoce připravují o veškerý elán a energii.

Randit by mělo být vzrušující. Cítit se trochu nervózně ale v dobrém slova smyslu. Takovým způsobem, že jste až zaraženi všemi těmi možnostmi, které vám budoucnost může nabídnout. Někdy až ztrácíte dech tím, jak se vás to hluboce dotýká.

Neměli byste z toho ale mít pocit lhostejnosti, letargie. Neměli byste cítit, že nezáleží na tom, s kým trávíte čas, hlavně že ho s vámi „někdo“ tráví. Neměli byste mít pocit, že se váš život nijak nezměnil ani nebyl ovlivněn tím, že jste spolu.