Láska a vztahy Všechny články

Jednoduchá láska není skutečná láska

Láska není prostá věc. Rozhodně nelze očekávat, že by byla jednoduchá. Ve skutečnosti je láska jedna z nejtěžších věcí, která se musí pozorně udržovat. Jednoduchá láska není skutečná láska, protože láska, která je jednoduchá, je povrchní. Láska bez otázek, bez problémů, bez starostí a překážek znamená, že k sobě nejste autentičtí. Jednoduchá láska jsou pouze jako dvě těla, která od sebe navzájem vyžadují pozornost – a nic víc. Nic víc nevyžadují.

Jednoduchá láska nezachází hlouběji, jsou to dva lidé, kterým stačí pouze to, co je vnější. Existuje, lépe řečeno spíše přebývá, dokud si alespoň jeden z partnerů neuvědomí, že lze chtít i víc.

Totiž že není naplňující, když máte druhého člověka pouze kvůli tomu, abyste měli společnost, abyste měli někoho, koho lze vzít na večeři, když se zrovna nudíte doma a připadáte si osamělí. Někoho, komu můžete psát na Facebooku, když vám nikdo jiný nepíše, a stěžovat si mu na své každodenní trable.

Skutečná láska je taková, kde se dříve nebo později objeví problémy a těžkosti. Nelze ji ustát s jednoduchostí, je za ní občas třeba bojovat. Ale taková láska za to stojí, protože je plná vášně. Vášně, která z vás vytáhne to nejhlubší, co v sobě máte. Ať už je to dobré nebo zlé, ať už je to dobrosrdečnost a odvaha, nebo strach a opovržení. Znamená to naučit se brát druhého i sám sebe se všemi chybami, se vším, co zdaleka není tak perfektní jako zdánlivě vždy dokonalý zevnějšek a úsměvy na sociálních sítích.

Skutečná láska není procházka růžovou zahradou. Jsou to debaty a diskuse, které někdy vedou k hádkám a bojům. Komunikace mezi dvěma lidmi, která někdy vyžaduje trochu úsilí. Není to jen o polibcích a nekonečných objetích.

Najít skutečnou lásku je práce sama o sobě. Je zapotřebí velké trpělivosti. Naučit se trpělivosti a přijetí.

Opravdová láska nikdy nebude jednoduchá. Někdy je to jako být na bitevním poli. Zabírá to práci každý den, kdy je ve vašem životě. Ano, někdy se budete chtít vzdát, někdy už toho budete mít prostě dost. Někdy se budete chtít vzdát svého partnera. 

Protože ho ale opravdu milujete, neuděláte to. Prostě se nevzdáte, budete se dál snažit přesto, že už nemáte sílu. Možná si i budete přát, aby to tak nebylo, budete sebe proklínat a na partnera nadávat, ale na celé věci to nic nezmění.

Skutečná láska je totiž jako samotný život. A život nikdy není prostý, není to jen samé štěstí a úsměv na rtech. Stejně jako vztah je to neustálá práce a snaha zlepšovat se.

Proto nečekejte, že bude láska jednoduchá. Nic a nikdo není perfektní. Mějte odvahu to i tak zkoušet… a nevzdat se.