Ostatní

Když se znovu odloučíte

Možná jsi dlouho toužila po tom, abys s ním mohla být, dlouho sis přála, aby vám to spolu vyšlo a zamilovali jste se do sebe a byli spolu šťastní a spokojení, a když se to pak nakonec stalo, byla jsi radostí bez sebe.

Říká se, že nic netrvá věčně, a třeba i tenhle příběh nakonec neměl šťastný konec. Možná jste zjistili, že se k sobě nehodíte, že jste až příliš odlišní, že jsou věci, které jeden nebo druhý nedokáže prostě překročit. A to vůbec nevadí, protože i to je určitou lekcí, kterou sis musela projit, kterou jsi musela pochopit.

Možná je pro tebe teď těžké být od sebe opět odloučeni, možná na něho stále myslíš, možná tvé srdce nechce porozumět tomu, proč se stalo, co se stalo. Možná se díváš na společné fotky, které jste si spolu udělali, nebo znovu procházíš dárečky, které jsi od něj dostala, a stále nad tím celým dumáš a snažíš se najít si alespoň nějaký důvod, proč by to mohlo znovu fungovat. To je přirozené.

Věz jen jediné. Dříve nebo později to bolet přestane.

Pro teď se pokus v životě znovu nalézt radost. Věnuj se tomu, co tě baví, co tě dříve vždy naplňovalo nadšením, ačkoli to může z počátku vypadat nesmyslně nebo těžce. Třebaže nemáš chuť dělat vůbec nic, nějak začít musíš. Zabav svoji hlavu něčím aktivním, choď mezi lidi, poznávej nové tváře a objevuj možnosti, které máš. Již zanedlouho si tak uvědomíš, co vše ti život nabízí, a získáš tak znovu svůj klid.