Ostatní

Láska není vždy jednoduchá

Láska není prostá věc. Rozhodně nelze očekávat, že by byla vždy jednoduchá. Ve skutečnosti dokáže být láska jedna z nejtěžších věcí. Láska bez otázek, bez problémů, bez starostí a bez překážek nerozvíjí člověka. Snadné by bylo usnout v takovém pohodlí.

Jednoduchá láska nezachází hluboko. Je pro lidi, kterým stačí málo, kteří nechtějí dosáhnout svého potenciálu. Existuje jen tam, kde vše ustrnulo a zamrzlo.

Skutečná láska dokáže dříve nebo později přinést problémy a těžkosti. Nelze ji brát na lehkou váhu. Je za ni občas třeba bojovat. Ale taková láska za to stojí, protože je plná opravdového smyslu. Vytáhne z tebe to nejlepší, co v tobě je.

Skutečná láska není procházka růžovou zahradou. Dokáže vyvolat hádky a rozepře. Dokáže člověka donutit přehodnotit úplně všechno. A nemusí to být jen láska k druhému. Může to být láska k sobě.

Nenech se opít romantickými pohádkami. Neuvěř iluzi o nekonečném štěstí. Život je plný rozporů a stejně tak i láska. Někdy přivádí člověka do extáze, někdy ho rozvrací zevnitř, až by ji jeden proklínal. Je třeba, abys byla připravena na obojí, protože obojí je součástí tvé cesty.

Tvé cesty za smysluplným životem, sebepoznáním a naplněním, které se dotýká nejhlubších částí tvé bytosti. Nepřej si to mít vždy jednoduché, neboť jednoduchost otupuje.