Ostatní

Lásku nelze získat snahou

Nelze ovlivnit to, kolik lásky ti je někdo schopen dát. Nemůžeš získat více tím, že se budeš více snažit. Více usilovat. Více nadbíhat. Více ji vyhledávat. Nelze získat více lásky tím, že se budeš snažit být hezčí, úspěšnější, vtipnější, laskavější, velkorysejší. Tím, že se budeš snažit být dokonalejší než ostatní. Tím, že se budeš snažit, aby druhý opravdu viděl tvoji hodnotu.

Buď tam to pravé pouto je, nebo není.
Příliš věci komplikujeme. Zbytečně.

Buď si s daným člověkem sedneš, nebo ne. Je docela jednoduché to poznat. Samo to totiž jaksi zapadne. S člověkem, který ti prostě padne, nebude třeba žádných dodatečných ujištění. Nebudeš mít totiž žádné pochybnosti a nejisté otázky. Nebudeš se muset bát, že by se neozval, pokud ty sama přestaneš psát jako první. Nemusí to být příjemná pravda, ale je lepší se jí podívat do tváře. Přestaň se snažit víc než ten druhý a dívej se, co se bude dít. Skutečnost vyplave napovrch. A to je dobře. I kdyby to mělo znamenat, že někoho ztratíš, alespoň vytvoříš prostor něčemu lepšímu, opravdovému.

Možná je to trochu děsivé, ale krátkodobé trápení ti může přinést dlouhodobou spokojenost. Stojí to za to. První krok je nejtěžší. Čím více se ale otevřeš skutečnému, tím více naplnění v životě můžeš najít.

Dovol si přijít o lidi, kteří nejsou opravdoví.
Dovolíš tak totiž také přijít těm, kteří opravdoví jsou.
A tomu se nic nemůže vyrovnat.