Ostatní

Možná není snadné tě milovat

Možná není snadné tě milovat, protože máš standardy. Standardy, pod které nejsi ochotna jít, podvolit se. Je to obtížné, protože nejsi ochotna jít do vztahu jen tak, aniž bys někoho skutečně znala. Protože chceš někoho do hloubky poznat před tím, než do jeho rukou vložíš své srdce. Před tím, než do něho vložíš svoji důvěru.

Možná je obtížné se do tebe zamilovat, protože se nebojíš říkat, co si myslíš. Protože nenecháš ostatní, aby po tobě šlapali jako po rohožce. Protože se neváháš za sebe postavit, když s tebou někdo zachází hůř, než si zasloužíš.

Možná je obtížné se do tebe zamilovat, protože nejsi slaboch. Víš, co chceš, a nespokojíš se s ničím menším. Nepřijmeš nic menšího, než co si zasluhuješ. Znáš svoji cenu. Víš, jak moc ses snažila dostat se až tam, kde nyní jsi. Nikoho nenecháš, aby tě přesvědčil o opaku.

Možná není snadné tě milovat, protože máš vysoká očekávání. Očekáváš, že se na druhého můžeš naprosto spolehnout. Očekáváš, že bude dodržovat své sliby. Očekáváš, že dostojí plánům, které si s tebou domluvil. Očekáváš, že si na tebe vyhradí čas, že zůstane přes noc, ne jen na večer. Očekáváš, že dá vědět, když přijde pozdě, nebo že ti poví, co si myslí ve chvíli, kdy si to pomyslí. Očekáváš, že bude upřímný.

Možná není snadné tě milovat, protože si sebe vážíš. Protože vidíš svoji vnitřní hodnotu. Protože víš, s jakým typem člověka se chceš usadit. Nepodřídíš se ničemu, co je pouze poloviční.

Možná není snadné tě milovat, protože máš zásady. Nechceš, aby tvá druhá polovička byl člověk, který se o víkendech vrací mimo své smysly zakouřený a nasáklý alkoholem z hospody. Člověk, který běhá úlisně za jinými, když ho nevidíš. Člověk, který ti lže do tváře.

Možná je obtížné se do tebe zamilovat, protože toho máš tolik, co můžeš dát. A očekáváš, že totéž dostaneš i ty. Nechceš jednostrannou lásku. Nechceš, aby tvé city byly pouze jednosměrné. Očekáváš, že dostaneš tolik, kolik jsi sama ochotná dát. Očekáváš, že s tebou bude zacházeno jako s rovnocennou.

A možná je to ve skutečnosti tak, že není obtížné tě milovat, pouze je obtížné udržet s tebou tempo, neboť ne každý člověk je na takové úrovni a chce vyvinout takové úsilí, jaké vyvíjíš i ty. Proto to raději vzdá a jde tam, kde to bude mít jednodušší.

Přes to všechno nebuď tou, která se podřídí.
Nebuď tou, která se mění pro ostatní.

Zůstaň tím, kým jsi, a trpělivě vyčkej na někoho s podobnými hodnotami.