Láska a vztahy Všechny články

Nejlepší vztah získáte až poté, co se stanete tímto člověkem

Skoro každý alespoň jednou přemýšlel o ideálním vztahu, jaký by si ve svém životě přál. Málokomu však dochází, že ten nejlepší možný vztah získáte až poté, co si vypěstujete tyto vlastnosti.

1. Respekt k sobě samému

Když člověk nerespektuje sám sebe, má bohužel tendence tolerovat o dost více nepříjemností, než je zdrávo. To si mnohdy ani neuvědomuje, ale vztahy, které pak ve svém životě má, tím pádem odráží jeho vztah k sobě samému.

2. Celistvost a naplnění

Jakmile je člověk celistvý a nehledá lásku jen jako způsob, jak sám sebe naplnit, pak může být vztah úžasným „bonusem“ na již tak solidních základech. Ve chvíli, kdy tyto základy však chybí, člověk zakládá svoji vlastní sebelásku a seberespekt na tom, kolik lásky se mu dostává od druhých. A jakmile tito druzí z nějakého důvodu odejdou, pak si sebou berou i tuto lásku, kterou by člověk měl cítit i tehdy, když je sám.

3. Upřímnost k sobě a druhým

Bez upřímnosti k sobě samým nelze v životě získávat to, co opravdu chceme. Jednoduše proto, že si sami nedokážeme přiznat, co to vlastně je. Co opravdu chcete? Vídat se s někým jen tak nezávazně? Nebo toužíte spíše po vážném vztahu? Až si srovnáte vlastní myšlenky, můžete začít s tím, co jste měli dělat už dříve – komunikovat tyto myšlenky i vůči druhým lidem.

4. Cílevědomost

Když se opravdu zajímáte o to, čeho v životě chcete dosáhnout, o své sny a cíle, pak začnete vyzařovat mnohem více nadšení a vášně. A právě tato jiskra vás dělá opravdu přitažlivými. Samozřejmě pak budete přitahovat lidi, kteří vás po vaší cestě budou podporovat a motivovat.

5. Pozitivní přístup

Způsob, jakým přemýšlíte, jakým mluvíte sami k sobě, jak se na sebe i celý okolní svět díváte, ústí v typ lidí, který přitahujete. Buďte sami typem člověka, jakého byste si přáli v životě potkat.

6. Sebepřijetí

Nesoustřeďte se na své nedostatky a chyby. Raději je přijměte, ať už jsou jakékoliv, a zaměřte se na vaše kvality. Nikdo není dokonalý a i takto můžete do svého života přitáhnout partnera, který vás bude považovat za úžasnou, ba co víc – uvidí pouze vaše kvality. Jen si dávejte pozor na to, jak mluvíte sami k sobě (a o sobě). Protože takhle o vás pak budou mluvit i ostatní.

7. Sebepoznání

Všichni jsme na cestě životem svým způsobem objevitelé. Objevujeme sami sebe, objevujeme to, co opravdu chceme a po čem toužíme. Jakmile znáte sami sebe, nesnažte se své pravé já schovávat. Naopak, oslavujte ho. Pokud nepřijímáte totiž to, kým jste, pak budete muset vyvíjet obrovské množství energie na to, abyste schovali sami sebe před ostatními lidmi. A v konečném důsledku jak byste mohli poznat svého ideálního partnera, když mu nedovolíte vidět, kdo opravdu jste?