Láska a vztahy Všechny články

Někdy je lepší na lásku se vykašlat

„Sakra, už to zas nevyšlo! Proč se to pokaždé musí dít zrovna mě?“

Každý z nás nejspíš aspoň jednou došel do bodu, kdy si tohle pomyslel. Někdy už prostě to zklamání z několika pokusů o navázání hlubokého a uspokojujícího romantického vztahu přeteče. Už toho máš prostě dost!

Hej, někdy je lepší se na to celé prostě vykašlat. Víš proč? Protože nakonec zjistíš, že láska si k tobě stejně najde cestu. Mám teď takový návrh. Když ti to bude připadat aspoň trochu rozumné, můžeš to taky zkusit.

Následujících 7 dní úplně vypusť myšlenku na cokoliv, co se týká lásky, vztahů, mužů, manželství, rozchodů, všechno takové! Zakaž si to. Nekoukej na romantické filmy, nečti knihy o milencích, netrav žádný čas se svými zamilovanými přáteli. Prostě si teď udělej takový týdenní „detox od romantiky“.

Místo toho, abys totiž věnovala pozornost těmhle věcem, se teď zaměříš sama na sebe. Na to, co tě baví. Víš co tě baví? Co tě naplňuje nadšením, extází, něco, z čeho ztrácíš pojem o čase? Jestli ne, tak to koukej najít. Budeš muset asi zkoušet různé nové věci, dokud nenajdeš to, do čeho se zamiluješ. (Ne do koho!) Může to být tanec, zpěv, sport, jakýkoli koníček.

Jakmile to máš, věnuj tomu teď maximum času. A nejen tomu. Dej si předsevzetí (ať už je jakákoliv část roku), že si sama pro sebe teď objevíš co nejvíc věcí, které tě ohromně baví. Choď více ven, seznamuj se s novými lidmi, čti nové knihy, překonávej své strachy, klaď si výzvy.

Po dobu 7 dní nemysli na nic, co by jakkoli mohlo ohrozit tvoji náladu a vývoj tvého nového já. Tvé nové já bude totiž kompletně zaměřené pouze na ty činnosti, ze kterých skáče tvé nitro blahem. Buď sobecká, kašli pro teď na ostatní! Nepochybně jsi moc milá osoba a ráda děláš hezké věci pro ostatní, ale k čertu s nimi teď! Mysli aspoň na těch pár dní jen sama na sebe. Povol si to. Zasloužíš si to.

Až uběhne ten týden – za předpokladu, že jsi se vážně snažila zaměřit sama na sebe a to, co tě baví – zjistíš pravděpodobně něco nesmírně zajímavého. Ono tě vlastně docela baví, že jsi sama. Radikální myšlenka, co? Pak už se třeba nebudeš chtít ani zastavit u 7 dní.

Jediný týden dokáže kompletně proměnit tvůj pohled na věc. Obětuj 7 dní… a je tu možnost, že změníš celý zbytek roku.