Inspirace a motivace Láska a vztahy Všechny články

Někdy potkáváme lidi, kteří nám mají změnit svět

Je možné, že dřív nebo později potkáš člověka, díky kterému se všechno změní. Změní se způsob, jakým nahlížíš na celý svět, jakým se díváš na své vzpomínky, jakým přemýšlíš o sobě a o všech kolem sebe. Najednou jakoby něco „zapadne“, něco bude prostě jinak a pak… Jakoby ses náhle probudil/a z dlouho trvajícího spánku, zatmění mysli.

Přitom to ale nemusí být člověk, který se ti stane životním partnerem. Může to stejně tak dobře být úplně cizí člověk, se kterým se dáš do řeči na nějaké akci, někde mezi lidmi. Může to být člověk, se kterým strávíš třeba jen jediný víkend nebo jediný den. Třeba ho potkáš v cizím městě nebo v úplně jiné zemi. Kdo ví.

Může to být třeba jen jediná konverzace, která bude ale tak neobyčejně hluboká, že se dotkne tvého nitra. Podnítí tě k tomu, abys začal/a uvažovat o věcech jinak.

Každý se občas cítíme ve svém životě trochu ztracení. Někdy má člověk prostě špatnou náladu, někdy se cítí jakoby zrovna trochu ztratil směr. A to je v pořádku, z toho si není třeba dělat těžkou hlavu. Takové okamžiky je třeba využít a odpočinout si. Zastavit se, zhluboka dýchat a přemýšlet.

Je vtipné, jak tenhle život funguje. Většinou ale právě v takových chvílích, kdy vnitřně trochu tápeme, nám osud přihraje do cesty lidi, kteří nás navedou na nějakou myšlenku nebo určitým směrem, který je ze začátku možná nepatrný, ale později si uvědomíme, že ve velkém ovlivnil celý náš život.

A jak říkám, může to být opravdu jediná konverzace.

Nebo tě třeba jen osloví způsob, jakým nějaký člověk žije nebo uvažuje o světě.

Náhle ti to dojde. Možná přeci jen už dávno víš, co bys chtěl/a ve svém životě. Kam dojít, kým se stát. Třeba už jsi k tomu od dětství směřoval/a, ale dosud jsi si to neuvědomoval/a. Třeba ve skutečnosti chceš dělat úplně jinou práci, než zrovna děláš. Možná si uvědomíš, že nemáš být s partnerem, se kterým zrovna jsi, a že už to také dávno vnitřně cítíš.

Nevěřím na náhodná setkání. Věřím tomu, že v životě potkáváme lidi z nějakého důvodu. A pokud tě někdo – kdokoli – přivedl na takové myšlenky, dost možná na nich něco bude.

A proto se neděs takových myšlenek, nedělej chybu jako tolik jiných lidí – kteří před takovými vnitřními otázkami utíkají k alkoholu, do nových vztahů nebo podobně. Naopak oceň, že se ti tyto otázky zjevily v hlavě a věci, které se třeba dříve zdály jasné, jsou nyní neurčité.

Možná je čas na změnu.