Ostatní

Nelze nikoho nutit

Ten, kdo tě chce mít u sebe, udělá vše,
co je třeba, aby si tě u sebe udržel.

Nelze nikoho nutit, aby se o tebe zajímal.
Nelze nikoho nutit, aby ti byl věrný.
Nelze nikoho nutit, aby tě miloval.

Nepřesvědčuj sama sebe, že tam venku není nikdo lepší. Nepřesvědčuj se, že se ve skutečnosti o tebe stará, že tě ve skutečnosti miluje, ačkoli se tak vůbec nechová. Neobětuj se pro něj, ačkoli víš, že on by to samé pro tebe neudělal.

Je třeba pochopit, že někteří lidé nejsou souzeni k tomu, aby ti v životě zůstali. Někteří se jím jen mihnou, ačkoli teď celým tělem i srdcem cítíš, že je to pro tebe to pravé.

Dříve či později se objeví někdo, díky komu porozumíš, proč se dělo to, co se dělo. Možná tě to mělo něco naučit, něco změnit. Možná ti to mělo ukázat, co ve skutečnosti chceš nebo potřebuješ. Možná ti to umožnilo lépe poznat sama sebe.

Možná se teď cítíš bezradně. Ale věř tomu, že tam venku někdo je – někdo, kdo ti naprosto skvěle padne. Kdo ti dá všechnu lásku, jakou si zasloužíš. Bez sebemenší pochyby jsi něčí vysněný partner.

Zároveň pamatuj, že nic není jen tak. Pokud chceš skvělého partnera, nejdřív se sama staň tím ideálem, jakého by si takový partner přál.

Tvoř si život, jaký miluješ. Následuj svá přání, zájmy, koníčky, vášně. Objev v životě radost. Buď na lidi milá, ačkoli tě mohou zranit. Buď na lidi hodná a pomáhej jim, ačkoli se toho mohou pokusit zneužít. Přesto to však nevzdávej a buď tím nejlepším, co dokážeš.

Protože pak – dříve či později – se objeví někdo, kdo to ocení.

Kdo se do tvého dobrého srdce zamiluje.

Jen neustávej.