Ostatní

Nenech se nikým odradit a nečekej na ničí souhlas

Ať už se ti hlavou honí jakákoli myšlenka, nápad nebo touha, neváhej ani jedinou sekundu, neztrácej zbytečně čas a jdi si za tím. Bez ohledu na to, co ti kdo říká, co kdo tvrdí, zda tě od toho odrazují, zda ti to vymlouvají. Je to jen a pouze tvůj život, ty hraješ hlavní roli a jsi to ty, kdo rozhoduje o svém štěstí. Neboj se plnit si to, co si přeješ.

Jít za tím, co tvé srdce chce, může způsobit mnoho nepříjemností. Můžeš ze začátku zažít velké nepohodlí. Může ti to přinést mnohé pochyby a nejistotu. Můžeš kvůli tomu přijít o přátele nebo partnera. Můžeš zpřetrhat staré kontakty a vazby a celkově zničit staré pořádky.

Proč by ses toho ale měla obávat?
Spíš si klaď otázku, zda jsi teď spokojená.
Jsi spokojená s tím, jak to je?
Naplňuje tě tvůj život teď úžasem a vášní?

Protože jestli váháš, jestli nad odpovědí na tyto otázky musíš dlouze přemýšlet, pak je něco špatně. Dost možná nežiješ svůj plný potenciál a to je ohromné mrhání životem, který nabízí tolik příležitostí.

Jen proto, že se bojíš změny, nebo si nejsi jistá, že to vyjde, nezůstávej strnule na místě, které tě trápí. Věř, že bys toho později velice litovala. A není nic horšího než lítost vycházející z hloubi duše člověka, který ví, že mohl mít vše, co si přál, ale neměl odvahu jít a vzít si to.