Láska a vztahy Všechny články

Není snadné tě milovat

Je obtížné se do tebe zamilovat, protože máš standardy. Standardy, pod které nejsi ochotna jít a podvolit se. Je to obtížné, protože nejsi ochotna jít do vztahu jen tak, aniž bys někoho skutečně znala. Protože chceš někoho do hloubky poznat před tím, než do jeho rukou vložíš své srdce. Před tím, než do něho vložíš svoji důvěru. Před tím, než mu dáš vše, co máš.

Je obtížné se do tebe zamilovat, protože se nebojíš říkat, co si myslíš. Protože nenecháš ostatní, aby po tobě šlapali jako po rohožce. Protože neváháš něco říct, když s tebou někdo zachází hůř, než si zasloužíš. Protože nikoho nenecháš zneužívat tvoji milou a hodnou povahu.

Je obtížné se do tebe zamilovat, protože nejsi slaboch. Víš, co chceš, a nespokojíš se s ničím menším. Nepřijmeš nic menšího, než co si zasluhuješ. Znáš svoji cenu. Víš, jak moc jsi se snažila dostat se až tam, kde nyní jsi. Nikoho nenecháš, aby tě přesvědčil o opaku.

Není snadné tě milovat, protože máš vysoká očekávání. Očekáváš, že se na druhého můžeš naprosto spolehnout. Očekáváš, že ti vždy odepíše na tvoji zprávu. Očekáváš, že bude dodržovat své sliby. Očekáváš, že dostojí plánům, které si s tebou domluvil. Že si na tebe vyhradí čas. Že zůstane přes noc, ne jen na večer. Že dá vědět, když přijde pozdě. Že ti poví, co si myslí ve chvíli, kdy si to pomyslí. Očekáváš, že bude upřímný celou dobu.

Není snadné tě milovat, protože miluješ sebe sama. Protože vidíš svoji vnitřní hodnotu. Protože víš, s jakým typem člověka se chceš usadit. Nepodřídíš se ničemu, co je jen napůl, ať už jsou to vztahy na jednu noc nebo kamarádství s výhodami. Nenecháš nikoho, aby ti ukradl tvé srdce, když si to opravdu nezaslouží.

Není snadné tě milovat, protože máš silné zásady. Nechceš, aby tvá druhá polovička byla člověk, který se o víkendech vrací zakouřený a nasáklý alkoholem z hospody. Člověk, který běhá za druhými, když ho nevidíš. Člověk, který ti lže do tváře.

Je obtížné se do tebe zamilovat, protože toho máš tolik, co můžeš dát. A očekáváš, že totéž dostaneš i ty. Nechceš jednostrannou lásku. Nechceš, aby tvé city byly pouze jednosměrné. Očekáváš, že dostaneš tolik, kolik jsi sama ochotná dát. Očekáváš, že s tebou bude zacházeno jako s rovnocennou.

Pravda je taková, že ve skutečnosti není obtížné tě milovat. Ale někteří lidé to budou tvrdit, protože nejsou ochotni vyvinout úsilí a chtějí vztah jednoduchý, kde se snažíš pouze ty. Nechtějí ti dát lásku, kterou si opravdu zasloužíš. Nemají to, co je zapotřebí, aby se stali tvým napořád.