Láska a vztahy Všechny články

Netoleruj chlapa, který tě opravdu nechce

Chci ti teď říct jen jedno: Jakmile potkáš chlapa, který to myslí vážně a opravdu chce dobýt tvé srdce, pak to stoprocentně poznáš. Nebudeš mít sebemenší pochyby, že to myslí vážně.

Každá z nás párkrát zažila toho super kluka, se kterým byla ohromná zábava, byl zajímavý, přitahoval nás na mnoha úrovních, už jsme si ho barvitě dokázali představit jako dlouhodobého partnera… ale něco prostě nesedělo.

Možná máš pocit, jakoby se vyhýbal důležitým otázkám, jakoby si nebyl ještě úplně jistý, že je vhodná doba na vztah. Všechno je skvělé, ale tahle jediná věc nějak chybí, nějak nesedí. Říkáš si, třeba to chce jen čas. Třeba se on potřebuje ještě utvrdit ve svých citech k tobě, třeba se také bojí po minulých zkušenostech.

Nebuď naivní.

Chlap je chlap. Víš co je jednou z nejdůležitějších vlastností, jakou by měl opravdový muž oplývat? Rozhodnost a směr. Není-li si jistý něčím tak důležitým, jako životní partner určitě je, pak nevím, zda je o co tu stát.

Muž, který o tebe má skutečný a nefalšovaný zájem, to dá velmi jasně najevo. Otevře se ti takový, jaký je, bude upřímný a autentický ve svém jednání, mluvení, činech. Nebudeš muset analyzovat každý jeho pohyb, každou větu, kterou vypustí z pusy. Jednoduše nebudeš mít potřebu nad tím dlouhé hodiny dumat, neboť jeho záměry budou jasné.

Pokud to vypadá, že je ohledně tebe nejistý, no… nechci na tebe být krutá. Ale dala bych od toho raději ruce pryč. Ono to spotřebovává tolik energie. Přemýšlet nad tím, co kdyby. Přemýšlet nad tím, proč dlouho neodepisuje. Přemýšlet, proč se posledně nechtěl vidět a neřekl ti rozumný důvod. Přemýšlet nad tím, jestli jsi pro něj dostatečná.

Proč tohle vlastně děláme? Proč čekáme na někoho, aby nám dal lásku, kterou si zasluhujeme? Copak není jiné cesty? Copak nemůžeme raději najít naplnění především v sobě?

Najdi sílu v sobě. Máš ji, jen o tom možná zatím nevíš. Je v tobě skrytá, ale i tak je nezměrná. Chce jen trošku úsilí ji najít.

Budeš-li silná, včas pak poznáš, až se objeví někdo, kdo za to stojí.