Ostatní

Nezapomínej také na sebe

Možná sis zvykla druhým pomáhat natolik, že jsi to teď ty sama, kdo potřebuje nejvíc pomoci.

Máš dobré srdce. Největší radost ti přináší jednoduše to, když jsou šťastní lidé kolem tebe. A tak je to pro tebe přirozené. Chceš jim prozářit jejich někdy smutné životy a to je od tebe velmi velkorysé. Bezpochyby svět potřebuje více hodných lidí, jako jsi ty.

Na druhou stranu to, co svět rozhodně nepotřebuje, je, aby se další hodný člověk stal nešťastným jen proto, že při vší té obětavosti zapomněl sám na sebe.

Nikdy na sebe nezapomínej. A nejen to. Měla by ses dokonce klást na první místo. Možná to zní zvláštně. Možná se cítíš celá nesvá, když si jen představíš, co by to asi znamenalo. Možná tě takhle nikdo nevychovával a nejsi zvyklá takhle uvažovat.

Přesto je ale na čase, abys to přehodnotila.

Měj se ráda natolik, aby ses postarala nejdříve o sebe. Měj se ráda natolik, abys dokázala říct ne. Měj se ráda natolik, abys dokázala odejít od lidí a věcí, které ti ubližují. Měj se ráda natolik, aby sis dovolila být šťastná.

A jakmile to uděláš, nepochybuj, zda je to správné. Nepřemýšlej, zda je to fér vůči těm, kteří si na tvoji obětavost zvykli.

Odolej pokušení a nevracej se do starých kolejí.