Láska a vztahy Všechny články

Pár věcí, které bych si přála vědět, než jsem se zamilovala

Zaprvé, rozchod tě nezničí. Ano, bolí to. Bolí to hodně a trvá chvíli, než se z toho člověk oklepe a přijde na to, jak to zvládnout. Ale přes všechny ty nepříjemnosti, které se k tomu pojí, si pak uvědomíš, že to není smrtelné. Prostě jen hodně nepříjemné.

Dál pak, nevkročit do vztahu rovnou se strachem, že skončí. Jakmile je člověk jednou zraněn, má trochu tendence to předpovídat i do budoucna u druhých pokusů. Může se to stát, ale nemusí. Užívej si raději každé chvilky, kdy to trvá.

Je velký rozdíl mezi poblázněním a zamilováním se. Pobláznit se je snadné. Stačí pár úsměvů, pár polibků, pár krásných společných nocí… Zamilovat se je o dost těžší. Znamená to mít opravdu někoho rád se vším, co se k tomu pojí – dobrým i špatným.

Nepovažuj ho za svého zachránce. Ty sama bys měla být hrdinkou svého života. Nikdy nepovažuj chlapa za svou hlavní náplň. To se ti může ošklivě vymstít. Raději se nauč být nejdříve sama.

Vždy si pamatuj, že jsi byla něčím i před tím, než jsi ho potkala. Obrovská iluze, jaké ženy propadají po rozchodu, je vnímání vlastní hodnoty. Rozchod tě nedělá méněcennou. Nezapomínej na svoje dřívější já.

Láska tě neudělá šťastnou, pokud už jsi šťastná nebyla. Jestli nejsi šťastná sama se sebou, pak si vyhledáváním vztahů koleduješ o problémy. Nejdříve se nauč být lepším člověkem, najít si vnitřní naplnění. Až se ti to povede, tvé vztahy dosáhnou naprosto jiné kvality.

Láska nestačí k tomu, aby spolu dva lidé zůstali. Můžete se mít vážně sebevíc rádi, ale pokud mezi vámi nefunguje to nejdůležitější, co se týká vnitřních hodnot, morálky, zodpovědnosti, pak vztah nic nezachrání. Dříve či později.

Opravdová, velká láska je výjimečná. Pokud se ti podaří na ni narazit, drž se ji, jak jen dokážeš. Nemusíš už něco takového znovu najít.

Neignoruj náznaky, že je něco vážně špatně. Nevyplácí se přecházet takové věci jen proto, aby se vztah neohrozil. Mohou totiž v pozadí hodně narůst a pak to „něco“ vybuchne jako sopka. Lepší ukončit to dříve, dokud je čas.

Vždy si pamatuj, že budeš milovat znovu.