Láska a vztahy Všechny články

Poslyš, láska nemusí bolet

Kdo říká, že by láska měla pokaždé dopadnout katastrofálně, že ti zase roztrhá srdce na kusy, že tě zanechá v slzách a beznaději?

Je to smutné a je pravda, že takhle to občas prostě dopadne. Někomu se to stane hned několikrát po sobě. Poslyš, někteří lidé prostě nejsou souzeni k tomu, aby zůstali v tvém životě. Jejich úloha je jiná – připravují tě na to, co teprve přijde. Protože, až přijde to, co ti má opravdu přijít do cesty, nebude to bolet. Naopak si budeš připadat v úplném bezpečí.

Odpusť všem a všemu, co se ti doposud přihodilo. Už se s tím nedá nic dělat a je zcela zbytečné v sobě zadržovat jakoukoliv zášť, protože ti bude akorát ubírat síly. Teď je tvým úkolem naučit se zase důvěřovat. Tentokrát se svěř životu, svěř se svému osudu, ať už je jakýkoliv, a nech vše jednoduše plynout. Přijímej každý okamžik, který bude přicházet, se vším, co sebou přinese, a soustřeď se na to, aby sis ze všeho brala lekci a aby ses stávala pořád lepším člověkem.

Především se zaměř na to, co tě baví. To je ta nejlepší rada, jakou ti kdo může dát. Dělej to, co tě baví, věnuj svůj volný čas svým koníčkům a zálibám, přátelům, lidem, co máš ráda. Díky tomu si budeš připadat v životě mnohem šťastnější. A hádej, co se stane, když budeš prostě šťastná.

Pak se totiž, dřív či později, opravdově zamiluješ. Jedině ve chvíli, kdy nebudeš už nikoho hledat ani potřebovat pro to, abys byla vnitřně naplněná, se objeví ten pravý člověk.

Pravá láska nebude bolet. Možná nebude úplně jednoduchá, drobné problémy se najdou vždy. Možná si občas zasteskneš, zabrečíš, zanadáváš. To je běžné, to zas tolik neznamená. Ale uvidíš, že z takové lásky budeš obecně spíš nadšená. Rozhodně se nebudeš trápit den co den – pokaždé, když ti řekne, že nemá chuť se vidět, že má moc práce, že se domluvíte na „někdy“ (neurčito, něco v budoucnu), nebo když ti neodpoví.

Z pravé lásky budeš u vytržení. Budeš si sama doma pozpěvovat, budeš si doma tančit, když tě nikdo neuvidí. Budeš sice pokračovat ve „svém životě“, budeš dál věnovat čas tomu, co tě baví, ale zároveň se budeš těšit, až se zase uvidíte. A pokaždé, když se uvidíte, to bude strašně fajn. Bude to zábava, budeš se smát, až se budeš za břicho popadat. Bude to vášeň, kdy oba vzplanete a zažijete spolu úžasné momenty ve své intimitě. Bude to propojení, kdy si budete dlouhé hodiny povídat, a bude vám připadat, že to celé trvalo jen chvilku. Čas bude tak rychle utíkat…

Především si ale budeš připadat v bezpečí. Najednou budeš tak nějak vnitřně vědět, že se můžeš uvolnit. Už se nemusíš mít na pozoru, už nemusíš pociťovat napětí. Najednou budeš mít ten pocit, jako když dorazíš domů po dlouhé a náročné cestě.

Uvidíš, že taková láska nebude bolet. Naplní tě energií a ještě větší chutí do života. Nebudeš ji ale potřebovat pro své opravdové naplnění, protože tou dobou už budeš vědět, co to znamená stát na svých nohách a užívat si své nezávislosti.

Neboj, ta chvíle přijde. Vždy přijde, jen měj otevřené oči.