Láska a vztahy Všechny články

Proč ti plete hlavu protichůdnými signály

Znáš to: Někdy to vypadá, že se budete milovat už navždy. Někdy, že už se nikdy neuvidíte. Co to má ksakru být, říkáš si. Proč ti plete hlavu protichůdnými signály, proč se chová vždy tak odlišně? Hraje si s tebou, je nejistý, nebo co?

Nejspíš si teď lámeš hlavu, jestli tě opravdu chce nebo ne. Jestli s tebou počítá do budoucna, nebo jestli si myslí na někoho jiného a za chvíli zmizí. Včera jste spolu trávili úžasné chvilky, vypadali jste oba tak šťastně, jako kdybyste spolu už měli být do konce života. Dnes po něm není ani stopy. Nevíš, co dělá, kde je, neodepisuje, nic. Co to má znamenat?

Povím ti, co se děje. Ale upozorňuji, že to bude hodně upřímné.

Když jde o lásku, není zde žádné místo pro protichůdné signály. A ti, kteří ti protichůdné signály dávají, mají obvykle velmi dobré důvody, proč se chovají takto zmateně. Něco, co jde velmi hluboko do jejich nitra. Samozřejmě nelze takové lidi generalizovat, nemůžeme je všechny házet do jednoho pytle. Ale obvykle jsou tu podobné charakteristiky.

Pravděpodobně tito lidé dřív hluboce milovali. Možná se zamilovali do někoho, s kým si mysleli, že to potáhnou hodně daleko, ale nakonec jim to nevyšlo. Třeba byli zrazeni, podvedeni. Každopádně jejich srdce nejspíš utrpělo velké rány. Možná se dřív opravdu o něco nebo někoho velmi snažili, ale prostě se nezadařilo. Je také možné, že se kvůli tomu všemu trápili dlouhé měsíce a roky. Co hůř, třeba se jim totéž stalo vícekrát.

Mají teď hluboce zakořeněné obavy. Bojí se, že to zase nevyjde. Bojí se někomu dát své srdce jen tak, dokud si nejsou stoprocentně jistí, že je na to správný čas. Svým způsobem si kolem sebe staví zdi, aby nebylo snadné skrze ně proniknout k jejich nitru.

Tito lidé nejspíš chtějí nejdříve milovat sebe, pak teprve druhé. Ze všech zranění, kterými si tito smutní lidé prošli, si vzali jednu hlavní lekci: nejdůležitější je spoléhat se sám na sebe. V současnosti tedy ze všeho nejvíce touží po naplnění skrze sebe samé. Vědí, že jediný způsob, jak prožít šťastný život, je být šťastný sám se sebou. Protože jakmile se zase stane něco špatného a další romantický vztah nevyjde, budou pak mít dostatek síly stát na svých nohách. Již nebudou tolik zdrceni.

Protichůdné signály, které ti teď dávají, jsou známkou toho, že se ze svých zranění ještě tak úplně nevyléčili. Chtějí teď zjistit, co vše jim život může nabídnout, budou-li hrát především sami za sebe. Snaží se naučit vycházet se sebou samými, aniž by k svému štěstí potřebovali někoho jiného.

To neznamená, že by tě opravdu neměli rádi. Jen se tomu nechtějí úplně poddat, protože ví, že se mají ještě hodně co učit ze své vlastní samoty. To je na jednu stranu dospělé uvažování, protože jedině skrze sebelásku a sebepoznání lze dojít opravdového štěstí. Na druhou stranu…

Ti dávají protichůdné signály, protože nejsou ještě připraveni na to mít s tebou opravdový vztah. Nemá to s tebou nic společného a nesmíš si to brát osobně. Nic jsi nepokazila, rozhodně se nepodceňuj. Nemysli si, že bys byla nedostatečná. Jen prostě lidé, kteří ti dávají protichůdné signály, potřebují více času na to, aby si ve všem udělali pořádek. Po svém.

Právě teď jsou na své vlastní cestě k životnímu štěstí a naplnění. Chtějí ze svého života vymačkat maximum. Jedině pak totiž budou schopni znovu milovat… a to celým srdcem.

Je mi líto, že ti dávají protichůdné signály a že jsi nejspíš velmi zmatená. Prostě už to tak je. Máš teď v podstatě dvě možnosti. Buď je necháš jít, není-li to pro tebe únosné, není-li to to, co teď chceš. Nebo můžeš počkat, dokud nebudou připraveni.

Ale vezmi si k srdci jednu věc: Neočekávej příliš.

Buď připravená na to, že je dost možné, že jednoho dne prostě odejdou. Jakoby se mezi vámi bývalo nedělo nic zvláštního.

Když ti někdo dává protichůdné signály, nemiluje tě v současnosti dost na to, aby to bylo v dohledné době vážné.