Láska a vztahy Všechny články

Proč v roce 2018 zůstat single

Rok 2018 je rokem objevování. A to především sama sebe. Je to rok, kdy můžeš zjistit, kdo je ta osoba, která se ukrývá v tvém nitru. Rok, kdy můžeš pronásledovat své kariérní sny a cíle. Rok, kdy můžeš naplnit své divoké představy. Rok, kdy se naučíš milovat sama sebe, aniž bys k tomu někoho potřebovala.

Zůstaň single, protože láska je jen jeden z kroků ke štěstí. Může ti pomoci se dostat blíž, ale není to most, který by tě dovedl až do cíle. Abys nalezla skutečné štěstí, musíš nejdříve nalézt sama sebe. Najdi svoji opravdovou vášeň. Najdi to, z čeho ti buší srdce životem, z čeho ti v duši šlehá plamen ohně. Štěstí nenajdeš v polibku, najdeš ho v sobě. Hluboko v sobě.

Buď single, protože vztah a naplnění jsou dvě zcela odlišné věci, které se navzájem druhého netýkají. Chodit s někým neslepí vše, co je v tobě rozbité, neudělá tě to celistvou. Neodstraní to tvé nejistoty a obavy. Nezachrání tě to před tebou samotnou.

Můžeš být v klidu, nikde není žádný časový rozvrh, v rámci kterého by sis měla někoho najít. Nikde nejsou hodiny, které odbíjí stále rychleji. Není kam spěchat. Máš celý život na to, abys objevovala sama sebe, své standardy, to, co opravdu chceš. Celý život na to najít někoho, kdo ti bude partnerem už napořád.

Nemrháš časem. Neboj se. Je to jen iluze.

Samotné se ti daří taky dobře, copak to nevidíš? Každé ráno, kdy máš dost síly na to vstát a jít za svými sny, znamená zase krůček vpřed. Nesmíš se nechat zlákat – nenech otázky týkající se lásky strhnout tě z tvé cesty za štěstím, za tvými sny.

Nesmíš uvěřit, že jsi něco méně, že prohráváš, že o něco přicházíš, když zrovna někoho nemáš. Naopak nauč se užívat si svoji samotu. Nauč se užívat si chvíle, kdy můžeš být bez čehokoliv sama sebou. Jedině šťastný člověk může najít totiž skvělý vztah, neboť už nemá, co zaplňovat druhým člověkem, může se o své štěstí pouze dělit, což je opravdovou a dospělou láskou.

Zůstaň single, protože je ještě tolik úžasných věcí, kterých je možné dokázat a které nemají nic společného s láskou. Ať už je to pořídit si vlastní byt, dosáhnout povýšení, pořídit si mazlíčka, naučit se nové dovednosti, nový sport či jazyk, číst knihy nebo i jen prostě trávit čas s přáteli.

Je neomezeně možností, neomezeně zkušeností, které tě čekají, které jsou na dosah.

V roce 2018 zůstaň single, dokud se neobjeví někdo, kdo dosahuje tvých standardů. Ať už fyzických, emočních či duchovních. Někdo, z koho jsi nadšená a u vytržení. Někdo, u koho by ti přišlo jako neuvěřitelná hloupost nechat ho jít.

V roce 2018 zůstaň single, dokud ti někdo nedá hodně hodně dobrý důvod, proč si to rozmyslet.