Inspirace a motivace Všechny články

Rok 2018 bude tvůj rok

2018 bude rok, kdy dosáhneš toho, co sis vždy přál. Rok, kdy se staneš člověkem, kterým jsi vždy chtěl být. Rok, kdy naplníš svůj plný potenciál, kdy ohromíš sám sebe i všechny kolem. Rok, kdy se staneš nejlepší verzí sebe sama.

Jsi spokojený s uplynulým rokem?

Možná si říkáš, že to byl fajn rok, hodně zábavy, dobrodružství, nových přátel. Super. Možná si říkáš, že to bylo těžké období a jsi rád, že už je za tebou. Ať už je to jak chce, přiznej si jednu věc. Nesnažil jsi se tolik, kolik dokážeš.

Buď k sobě upřímný. Kolik času jsi strávil zbytečnými aktivitami, které tě nikam neposunuly? Kolik času jsi prokrastinoval? Kolik času s přáteli, kteří ti nijak neimponují a se kterými trávíš čas jen proto, že jsi na to zvyklý? Kolik času nicneděláním, flákáním se, leností? Většina lidí odpoví: hodně. Také dobrá otázka: kolik ze svých novoročních předsevzetí jsi naplnil? Jak moc jsi se posunul blíž ke svým cílům a snům? Je tvá odpověď: moc ne?

To je fajn, to je v pohodě. Není třeba si tím lámat hlavu. Rozhodně nemá význam na sebe být kvůli tomu zbytečně zlý a frustrovat se tím. Čas už nevrátíš. Jediné, co teď můžeš změnit, je přítomný okamžik. Zní to jako to zatracené klišé, které se opakuje na každém druhém motivačním semináři. Ale přemýšlej o tom.

Rok se skládá z měsíců, měsíce z týdnů, týdny ze dnů, dny z hodin. Jak trávíš každou jednotlivou hodinu nakonec účelně poskládá celý tvůj rok. Nebuď na omylu. Stejně jako někteří lidé rozhází svoji výplatu a ani neví za co, přičemž nakonec zjistí, že za spoustu malých věcí, které dají dohromady celý balík, i ty pravděpodobně rozhazuješ svůj čas spoustou drobných činností. (Nebo „nečinností“.)

Uvědom si teď tohle:

Není už čas nazbyt pro sebelítost. Pro odsuzování sebe sama. Pro utápění se ve vzpomínkách, nevydařených plánech či přáních. Ale stejně tak není čas na fantazírování, představování si, čeho všeho bys chtěl dosáhnout, přestože nic nerealizuješ.

Myslím to vážně, opravdu nemáš žádný čas! Hodiny tikají a s každou minutou, kterou věnuješ něčemu úplně a zhola zbytečnému, se ochuzuješ o všechny své sny a cíle. Proč netrávíš každou možnou sekundu prací na svém cíli? Buď na sebe, sakra, přísnější a dokopej se k důslednosti.

Čeho chceš dosáhnout?

Zhubnout, vypracovat svaly, dostat se do kondice?

Začít vydělávat víc peněz, vybudovat byznys, nebo s něčím takovým začít?

Zařídit si více času s rodinou, s milovanými, ozvat se i těm, se kterými moc nemluvíš?

Pravděpodobně by se toho našlo mnohem mnohem víc.

Tak na co ještě čekáš? Přestaň číst tenhle hloupý článek, který ti stejně nic nepřinese. Dej se do práce. Pokud se chceš dostat na místo, kde chceš být, z místa, kde teď jsi, vyžádá si to zatraceně velké množství práce, to je fakt. Ale vše začíná jediným krokem.

Nepřemýšlej o tom všem, co tě kvůli tomu čeká, to by bylo deprimující. Raději se zaměř na to, co můžeš udělat dnes jinak a lépe. Stačí jen dnešek, to je vše. Udělej dnešek produktivnějším, cílevědomějším… a uvidíš, že zítra pak budeš mít 100x větší chuť do práce.

Jediné, co teď zbývá, je to prvotní rozhodnutí. Rozhodni se, že to zvládneš. Stačí tahle jediná myšlenka, která dá do pohybu řetězec akcí, které nakonec vyústí v tvůj úspěch.

Udělej tenhle rok tvým. Nenech si to zase utéct. A přesně za rok ode dneška si budeš říkat: Dokázal jsem to, tyvole!