Ostatní

Strach ze samoty

Nenech se zmást. Strach ze samoty tě snadno může vehnat do náruče člověka, se kterým se cítíš ještě osaměleji.

Člověk, který je pro tebe správný, nezpůsobí, že si budeš připadat na vše sama. Nebudeš se muset ještě o to více snažit a usilovat, abys získala jeho uznání, lásku a podporu.

Nebudeš muset nic dokazovat. Nebudeš ho muset dnes a denně přesvědčovat, že jsi dobrá volba. Nebudeš muset nic vysvětlovat, ani ospravedlňovat.

Člověk, který je pro tebe správný, bude přímý opak. Budeš moci být prostě sama sebou – a ono to bude dost na to, aby tě měl skutečně rád. Víc než dost.

Bude to přesně ten důvod, proč tě bude mít rád. S takovým se budeš moci uvolnit. Veškeré úsilí o prokázání vlastní hodnoty bude zbytečné, protože tvou hodnotu bude velmi dobře vnímat. Jen tak. Prostě pro to, kdo jsi.

S takovým člověkem ti bude připadat, jako bys konečně došla domů. Tam, kde je pohodlně, bezpečně a jistě. Tam, kde se není třeba přetvařovat, nosit masky, nasazovat si a hrát nějaké role.

Možná tě to až překvapí, jak jednoduchá taková láska bude. Bez pochybností a nejistoty. Uvolněná, svobodná. Ty budeš sebou a i on bude sebou. A budete spolu. A bude to úplně fajn. Žádné zbytečné otazníky. Žádné nevysvětlitelné nic. Prostě vy dva, nejlepší přátelé a milenci.