Láska a vztahy Všechny články

Zamiluj se do člověka, který se chová takhle

Občas se stane, že se zamilujeme do nesprávného člověka. Stačí jen málo a sami si to nedokážeme vysvětlit, proč zrovna on nebo ona? Vždyť k nám nesedí, jsme tolik odlišní, jsme přesvědčeni, že by to nedělalo dobrotu. A přesto…

Důležité je pamatovat si následující.

Miluj člověka, který si tě opravdu váží. Člověka, který na tebe myslí, i když kolem něj nejsi. Který o tobě hezky mluví před svými přáteli, vyzdvihuje tvé kvality, a který tě za zády nikdy neshazuje a nekritizuje jen proto, že nemá odvahu ti to říct do očí.

Miluj člověka, který zbožňuje každou tvoji část. Od paty k hlavě, i když máš své nedostatky, i když máš třeba nějaké to kilo navíc, i když máš pihy nebo jizvy, které nesnášíš, i když máš tu a tam nějaký šedý vlas.

Člověka, který si váží toho, kým jsi, tvé osobnosti, tvého nitra. Člověka, který ti opravdu naslouchá. Který se o tebe stará, který ti chce vážně pomoci řešit problémy, se kterými se mu svěříš. Člověka, který ti nelže, jen aby na tebe udělal dojem. Který se s tebou nepoměřuje a nesnaží se nad tebou zvítězit v nějaké podivné hře na „toho lepšího ve vztahu“.

Miluj člověka, který se ti nebojí odevzdat. Člověka, který se nebojí svěřit ti své nitro. Otevřít se ti, být upřímný, autentický. Člověka, který ti ukáže, kým opravdu je, a shodí tak veškeré masky.

Miluj toho, kdo s tebou nejedná jen jako s další z mnoha možností. Toho, kdo tě nenechává na pochybách, doufající, snící. Člověka, který se nebojí ti oddat.

Člověka, který je opravdu s tebou v každém okamžiku a nelétá myšlenkami někde kilometry daleko. Nepřemýšlí, zda je sousedova zahrada zelenější. Člověka, který tě hladí, abys usnula, nebo ti dává něžné polibky, aby se ti dobře spalo. Člověka, který ti nosí snídani do postele, který ti uvaří čaj, přestože není žádná zvláštní okolnost jako narozeniny, svátek nebo výročí.

Miluj člověka, který s tebou počítá. Který smýšlí spíš jako „my“ nežli jen „já“.

Člověka, který má hodné srdce. Někoho, komu záleží na ostatních, kdo bojuje za slabší, kdo netoleruje bezpráví a nespravedlnost. Někoho, kdo využívá své dary a talenty pro dobro ostatních.

Miluj člověka, se kterým si připadáš v bezpečí. Člověka, se kterým máš pocit, že vše bude tak, jak má být. Takového, který ti bude stát po boku i v dešti či plamenech života.