Ostatní

Zasloužíš si být zase šťastná

Zasloužíš si se znova smát. Zasloužíš si poslouchat svoji oblíbenou hudbu a tančit u toho. Zasloužíš si jen tak bezdůvodně poskakovat. Zasloužíš si radostí znovu zpívat ve sprše. Zasloužíš si cítit se živá a naplněná. Zasloužíš si všechnu lásku, kterou ti svět jen může dát.

Možná je to teď těžké. Cítíš bolest, možná smutek, možná vztek. Cítíš se, jako by bylo štěstí na míle daleko, jako bys ho snad nebyla hodna. Jako by ten vysněný a šťastný život byl zcela nedosažitelný. Nedokážeš si představit, že bys ráno vstávala a těšila se na další vzrušující den. Je to jen mlhavá představa, těžko reálná.

Ačkoli tomu asi nebudeš věřit, i toto je jen dočasné.

Nejspíš už jsi tohle všechno slyšela, a přesto se teď chceš vzdát. Nemáš sílu, energii, chuť do ničeho. Tato agónie ale nebude trvat věčně. Ve skutečnosti bude trvat jen chvilku. Co je však ještě důležitější, udělá tě celistvější. Přinese ti tolik potřebnou hloubku.

Tato bolest je jako rozlomení ulity. Vzejdeš z ní mnohem silnější a odhodlanější. Odhodlanější žít svůj život, prožít ho po svém, nenechat si už utéct žádnou příležitost dělat to, co opravdu miluješ, a být s lidmi, které miluješ. Díky tomu, co nyní prožíváš, budeš o mnoho zkušenější a připravenější na budoucí životní výzvy.

Zapamatuj si to. Když se nevzdáš, celý život se ti otevře. Život je neobyčejně krásná a různorodá zkušenost. Nepodceňuj sama sebe. Už jen ten fakt, že chodíš po této zemi a dýcháš, je obrovským darem. Jsi tu, protože tu máš být. Tvůj život má obrovskou cenu, stejně tak ty sama.

Prostě jen dávej nohu před nohu a pokračuj. Dýchej zhluboka. Vezmi veškeré zbytky odvahy, které máš, a vydej se vstříc svému osudu. Zasluhuješ si být a dělat, cokoliv si jen přeješ. Tak na co čekat? Je na čase si začít ten život doopravdy užívat.

Jen se nezastavuj. Nevzdávej se. Nenech smutek a bolest, aby tě ochromily. Je důležité, abys je naplno prožila. Plakej, jestli se ti chce plakat. Objímej své blízké, jestli je to to, co teď potřebuješ. Křič, jestli máš chuť se vykřičet. Mlať do polštáře, jestli jsi plná vzteku. Prožij své emoce a dostaň je ze sebe. Protože pak bude na čase zase pokračovat dál.

Jsi neobyčejný člověk. Máš plno skvělých vlastností, darů a talentů, které čekají, abys je využila, možná i abys je teprve objevila. Dýchej. Dýchej. Pokračuj. Nohu před nohu. Poznávej nové lidi. Zkoušej nové věci. Najdi důvody, proč se smát. Vytvoř si je!

Nikdy v sebe nepřestávej věřit.
Zasloužíš si žít život naplno.