Inspirace a motivace Láska a vztahy Všechny články

Zasloužíš si být zase šťastná

Zasloužíš si se znova smát. Zasloužíš si poslouchat svoji oblíbenou hudbu a tančit u toho. Zasloužíš si jen tak bezdůvodně poskakovat. Zasloužíš si radostí znovu zpívat ve sprše. Zasloužíš si cítit se živá a naplněná. Zasloužíš si všechnu lásku, kterou ti svět jen může dát.

Je to teď asi těžké, chápu. Cítíš bolest, možná smutek, možná vztek. Cítíš se jakoby bylo štěstí na míle daleko, jako bys ho snad nebyla hodna. Jakoby ten vysněný a šťastný život byl zcela nedosažitelný. Nedokážeš si představit, že bys ráno vstávala a těšila se na další vzrušující den. Je to jen mlhavá představa, těžko realizovatelná.

Věř mi ovšem, když říkám, že tohle všechno je pouze dočasné.

Vím, že to už jsi slyšela, a taky vím, že to všechno teď chceš vzdát. Nemáš sílu, energii, chuť do ničeho. Ale všechna tahle deprese a skoro až agónie není navěky. Ve skutečnosti bude trvat jen chvilku. Co je však ještě důležitější, udělá tě silnějším. Vytvoří v tobě větší duševní hloubku.

Jak napsal Chalíl Džibrán v Prorokovi:

Vaše bolest je rozlomením ulity, v níž se skrývá vaše pochopení. Tak jako se musí rozlomit jádro ovoce, aby se jeho srdce mohlo vystavit slunci, stane se vaše bolest stejně úžasná jako radost – a měli byste vnímat různá období svého srdce, právě tak, jako vnímáte a přijímáte roční období přecházející přes vaše pole. – Chalíl Džibrán

Vzejdeš ze své bolesti mnohem silnější a odhodlanější. Odhodlanější žít svůj život, prožít ho po svém, nenechat si už utéct žádnou příležitost dělat to, co opravdu miluješ, a být s lidmi, které miluješ. Díky bolesti, kterou nyní prožíváš, budeš o mnoho zkušenější a připravenější na budoucí životní výzvy.

Napadá mě ještě jiný citát, tentokrát Napoleon Hill:

Ti, kteří se vzdávají, nikdy nevyhrávají. A ti, kteří vyhrávají, se nikdy nevzdávají. – Napoleon Hill

Zapamatuj si to. Když se nevzdáš, celý život se ti otevře. Život je neobyčejně krásná a různorodá zkušenost. Nepodceňuj sama sebe. Už jen ten fakt, že chodíš po této zemi a dýcháš, je obrovským darem. Jsi tu, protože tu máš být. Tvůj život má obrovskou cenu, stejně tak ty sama.

Prostě jen dávej nohu před nohu a pokračuj. Dýchej zhluboka. Vezmi veškeré zbytky odvahy, které máš, a vydej se vstříc svému osudu. Zasluhuješ si být a dělat, cokoliv si jen přeješ. Tak na co čekat? Je na čase si začít ten život doopravdy užívat.

Jen se nezastavuj. Nevzdávej se. Nenech smutek a bolest, aby tě ochromily. Je důležité, abys je naplno prožila. Plakej, jestli se ti chce plakat. Objímej své blízké, jestli je to to, co teď potřebuješ. Křič, jestli máš chuť se vykřičet. Mlať do polštáře, jestli jsi plná vzteku. Prožij své emoce a dostaň je ze sebe! Protože pak bude na čase zase pokračovat dál.

Jsi neobyčejný člověk. Máš plno skvělých vlastností, darů a talentů, které čekají, abys je využila, možná i abys je teprve objevila. Dýchej. Dýchej. Pokračuj. Nohu před nohu. Poznávej nové lidi. Zkoušej nové věci. Najdi důvody, proč se smát. Vytvoř si je!

Nikdy v sebe nepřestávej věřit. Zasloužíš si žít život naplno. Již velmi brzy uvidíš, o čem mluvím.