Inspirace a motivace Všechny články

Ničeho se neboj. Jsi tam, kde máš být

Už s tím můžeš přestat. Přestat si klást tolik otázek. Přestat tolik analyzovat. Přemýšlet nad tím, co bylo, co bude, nad tím, co by bývalo mohlo být jinak, kdyby tamto nebo tohle… Nepřemýšlej nad tím, kam jsi to dopracovala, kde zrovna teď jsi, proč tam jsi a zda je to dostatečné. Nepoměřuj se s ostatními a nesrovnávej se s jejich životy.

Klid. Jsi přesně tam, kde máš teď být.

Ano, možná se dějí různé věci. Možná jsi ve stresu. Možná máš teď v životě opravdu nepořádek a necítíš se šťastně. Možná se ti některé věci i hroutí – ať už jsou to vztahy, práce, finance, rodina, cokoliv. Alespoň pro tenhle okamžik se ale uvolni. Všechno se to děje z nějakého důvodu.

Vzpomeň si na to, kolik šíleností jsi už prožila. Kolika výzvami jsi si už prošla, kolika vypjatými situacemi, kolik slz jsi uronila, kolikrát jsi měla zlomené srdce, kolikrát jsi už nemohla spát kvůli svým obavám a stresu. Nakonec jsi to ale vždy zvládla, nemám pravdu?

Na světě se děje mnoho věcí, dobrých i zlých. Taková je skutečnost, to je třeba přijmout. Není žádná jiná cesta, jak žít život, než prožívat radost i smutek, vášeň i beznaděj, nadšení i nezájem. Raději než lámat si hlavu s tím, proč jsou věci tak, jak jsou, se na to dívej takhle. Každá situace a každá životní událost je tu proto, aby nás něco naučila.

Co je tvojí lekcí?

Hledej ve všem, co se ti děje, lekci. Něco se máš naučit. Něco tě má posílit, udělat z tebe silnější a úspěšnější osobnost. Jen je třeba pochopit, co ta lekce je. Jakmile už víš, co je tou lekcí, je třeba začít jednat. Nic se nezlepší samo od sebe, musíš nad tím převzít absolutní zodpovědnost.

Ty jsi jediný člověk, který ti může změnit kompletně celý život od základů. Je k tomu zapotřebí jediné: odhodlání. Člověk, který nad svým životem přebírá zodpovědnost, je člověkem, který dokáže cokoliv, co bude chtít. Nelpí totiž na ostatních, nelpí na pochybách, nelpí na tom, že se mu zrovna teď nedaří. Tento člověk ví, že když se bude snažit, dokáže realizovat prakticky vše.

Proto si přestaň říkat, že to nezvládáš. Přestaň si říkat, že tím neprojdeš. Nevěř tomu, že teď prohráváš. Může se to tak zdát a můžeš se cítit opravdu mizerně. Ale je na čase se uvolnit a nechat to být. Odpusť sama sobě za pocity, které si způsobuješ svým nimráním se v negativní stránce věci, a odpusť druhým, kteří ti třeba způsobili, že se tak cítíš. Musíš hned teď odpustit a přijmout věci takové, jaké jsou. Jakmile to uděláš, uvolníš se. A pak dokážeš myslet konstruktivně.

Jsi živoucí bytost. Dýcháš a rozvíjíš se. Rosteš, měníš se. A přesně tak to má být, k tomu jsme určeni. Věř tomuto okamžiku, nepoddávej se minulosti ani budoucnosti. Věř sama sobě. Máš v sobě neobyčejnou sílu.

Zbývá jen zeptat se sama sebe: Co můžu udělat hned teď, abych se cítila lépe?