Láska a vztahy Všechny články

Láska není všechno

Láska k jinému člověku, to nemusí být zdaleka vše, co v tomhle životě máš. Pravda je, že je láska přeceňovaná. Díky filmům, knížkám, kamarádům či kamarádkám s lehkým komplexem méněcennosti a podobně můžeš mít pocit, že nemít někoho je stejně závažné jako nemoc. Že to není v pořádku, že bys z toho měl(a) mít depresi.

Podívej, láska není zdaleka všechno.

Je super mít někoho, koho máš rád. Je úžasné mít někoho, s kým večer usínáš v objetí a s kým se ráno probouzíš a komu můžeš v tu chvíli dát pusu. Můžeš si to náramně užívat. Třeba můžeš mít pocit, že bys s tím člověkem dokázal strávit celé dny, noci, týdny a být šťastný jen tak. Můžeš si představovat, že si ho bereš, že s ním máš děti, že s ním stavíš nejen dům ale i celý společný život.

To je všechno fajn. Ale nezapomínej, že to prostě není všechno, co tu na světě máš.

Máš plné právo mít své sny. Věci, které jsi odjakživa chtěl(a) dosáhnout, zažít, získat. Stát se tím ideálním já, po kterém jsi vždy prahl(a). Procestovat svět. Poznat spoustu lidí. Podnikat. Zbohatnout. Pomáhat druhým. Pracovat pro charitu. Učit se jazyky. Sportovat a vyhrávat soutěže.

Cokoliv jen chceš, cokoliv o čem sníš – to všechno můžeš mít. O tom tento život je. Nikdo ti nebrání v tom, abys o to usiloval(a). Je to jen a jen na tobě. Na tvém úsilí, píli, odvaze.

Že nevíš, co jsou tvé sny? Pak si jednoduše představ, že ve všem, co děláš, vždy a bezpodmínečně vyhráváš. Že neexistuje šance, že by to nevyšlo. Neúspěch prostě není možný. Jsi odsouzen(a) k úspěchu. Co by v takovém případě bylo tvým snem?

Pořád nic? Pak si představ, že máš na svém bankovním kontě sto miliónů korun a už nikdy nemusíš hledat práci. Co bys v takové chvíli dělal(a), klidně i zdarma? Co by tě každé ráno tahalo z postele, co by tě nadchlo, na co by ses těšil(a)?

Jestli pořád nic, tak už to začíná být trošku divné. Ty už dávno víš, co chceš! Jen si to neuvědomuješ nebo to nechceš přiznat. Vzpomeň si na chvíle, kdy jsi se cítil(a) nejvíc živý, nejvíc odhodlaný, nejvíc plný(á) síly. Cos v tu chvíli dělal(a)?

Je toho tak strašně moc, čeho se dá na tomto světě dělat a dosáhnout. Můžeš pracovat sám (sama) na sobě. Můžeš překonávat své strachy. Rozvíjet se. Překračovat svoji zónu pohodlí. To samo o sobě tě naplní neobyčejnou silou a energií.

Jen si prostě pamatuj, že nepotřebuješ tu jednu speciální osobu k sobě pro to, abys byl šťastný(á) a naplněný(á). Myslet si to by byla obrovská chyba, která by ti mohla podkopávat nohy. A ty máš na víc.