Ostatní

Nepotřebuješ ho, abys byla úplná

Vím, co si teď myslíš. Vím, nad čím dumáš celé hodiny – před spaním, po probuzení, o svačině či obědu, kdykoliv máš trošku volno. Vím, že ti moc chybí jeho úsměv, díky kterému sis připadala šťastná. Ruce kolem tvých ramen, díky kterým sis připadala v bezpečí.

Ve skutečnosti ale nepotřebuješ nikoho, jen a jen sebe, abys byla opravdu šťastná. Nic víc a nic míň.

Ano, zní to jako tisíckrát opakované pravdy, které ti předkládají přátelé, rodina a všichni. Nic se nezdá být tak daleko od pravdy jako právě tohle. Je to asi to poslední, čemu teď věříš.

A to je v pořádku.
Všichni jsme byli na tvém místě.
Každý to prožívá podobně.

Ten pocit, kdy dotyčný člověk znamenal obrovskou část celého tvého světa, ale náhle je pryč napořád. Bylo to jako krásný sen, dokud se to neroztříštilo na milion kousků.

Důležité je uvědomit si, zda jsi náhodou nezapomněla, jaké to je – být prostě sama sebou. Bez čehokoliv vnějšího. Bez kohokoliv dalšího. Kým jsi bývala? Čím jsi bývala?

Co tě bavilo, jaké byly tvé vášně a koníčky? Jaké byly tvé sny a cíle?

Možná už si to opravdu ani neuvědomuješ, možná už jsi úplně zapomněla. Velmi snadno člověk ztratí svojí identitu v cizím náručí.

Ale neboj se ničeho. Všechno zase získá své místo a všechno bude zase v pořádku. Je to tak přirozené.

Kousek po kousíčku začneš zase objevovat to, kým opravdu jsi. Začneš se více vídat se svými přáteli. Možná se zase vrátíš ke svým koníčkům. Možná budeš mít náhle touhu zkoušet nové věci – nové koníčky, nové činnosti, nová dobrodružství. Potkáš spoustu nových lidí, stačí jen tak málo. Vykročit ze dveří a vrhnout se do světa.

Nebude to snadné a rozhodně to bude ještě chvilku bolet. Ale časem se dáš dohromady. Časem začneš být ráda jen sama se sebou. A ve chvíli, kdy budeš mít zcela naplněný život, který si budeš opravdu užívat, pak teprve poznáš, co to znamená, se do někoho opravdově zamilovat.

Ale do té doby se musíš snažit. Musíš se snažit pracovat sama na sobě. Především na objevování sebe a celého světa. Co jsi vždy chtěla zkusit, ale neudělala to? Přemýšlej. Teď je nejvyšší čas vykročit ze svého pohodlí a rozšířit si obzory.

Zjistit, co vše se v tobě ukrývá.