Ostatní

Tak už zapomeň

Zapomeň na toho, kdo tě nemiloval a způsobil ti trápení. Zapomeň na všechny, kteří se k tobě nezachovali správně a zanechali za sebou bolest v tvém srdci. Dívej se na poučení, jaké ti to přineslo.

Vážit si těch, kteří tě mají skutečně rádi a záleží jim na tobě. Vážit si dobrosrdečnosti a opravdovosti. Vědět, co od druhého potřebuješ a chceš pro to, abys byla spokojená.

Zapomeň na chyby a špatná rozhodnutí, jakých ses dopustila. Nemusíš být vždy dokonalá. Nemusíš se pokaždé zachovat jen správně. Nebuď na sebe až příliš přísná.

Zapomeň na představy o tom, jaké by věci bývaly mohly být jinak. Soustřeď se na to, kde jsi teď. Co dobrého můžeš ve svém životě udělat dnes?

Buď vděčná za každou zkušenost, která tě obohatila, ačkoli ji mohlo provázet mnoho těžkostí. Mnohdy je to právě bolest, která dává největší hloubku.

Zapomeň alespoň na chvíli na to, co chtějí druzí, co od tebe očekávají a jak bys je mohla potěšit. Zapomeň na to, protože je na čase chvíli taky myslet jen na sebe. Co chceš ty? Co tebe udělá šťastnou? Kdy naposledy ses sama sebe zeptala?

A především zapomeň na svoje strachy a to, co tě drží zpátky. Zapomeň na to, jak moc se ti svírá břicho z představy, že bys udělala ten velký krok a skočila po hlavě do toho, po čem už tak dlouho tajně sníš.

Ať už je to cokoli.

Nadešel čas všechno převrátit vzhůru nohama.
Nadešel čas se odpoutat a uskutečnit to, co máš v srdci.
Nadešel čas se přestat bát a žít naplno.