Láska a vztahy Všechny články

Proč si odepíráte lásku na základě vašeho znamení

Vodnář (21.1. – 20.2.)

Vodnáři, vy prostě nikdy nenecháte ostatní, aby věděli, jak se cítíte. Jakýkoliv projev emoce je pro vás slabostí, něčím nemyslitelným. Jakmile se s někým sblížíte, je samozřejmé, že začnete projevovat své city. A toho se děsíte. Proto před tím trošku utíkáte. Svým způsobem jakékoliv romantické vztahy sabotujete právě svým strachem. Je třeba si uvědomit, že partnerství bude vždy své účastníky dělat zranitelnými, ale stojí to za to. Někdy vztah totiž vyjde.

Ryby (21.2. – 20.3.)

Máte neobyčejně nerealistické představy. Očekáváte, že láska bude nekonečně úžasná zkušenost, samé štěstí a veselí, když ve skutečnosti láska znamená i trable, kompromisy, diskusi. A to je úplně normální, milé Ryby. Tak je to v každém vztahu. Nesmíte se nechat unést pocitem, že to prostě není ono, jakmile se objeví sebemenší problém. Vždy je nějaké řešení, ačkoli třeba není vidět.

Beran (21.3. – 20.4.)

Nemáte, drazí Berani, trpělivost s druhými. Chcete okamžitě vědět, oč jde, hned mít ve všem jasno. Nesnášíte tu pomalou hru, kdy pomalu přechází stav mezi dvěma lidmi z „vídáme se“ na „chodíme spolu“. Připadá vám to celé nějak nervózní a trochu děsivé. Proto utíkáte ještě před tím, než má láska šanci, nebo naopak druhého vystrašíte svou horlivostí. Chce to více trpělivosti.

Býk (21.4. – 21.5.)

Býci, vy máte potíže s kompromisy. Jste neuvěřitelně tvrdohlaví. Vše si rádi děláte po svém a jen velmi neradi se přizpůsobujete jiným lidem. Máte tendence vše vidět jen ze svého úhlu pohledu, což může ubližovat vašim romantickým vztahům. Možná se vaši partneři cítí prostě jen neoceňovaní nebo ignorovaní, protože jste se nikdy nezkusili do nich opravdu vžít. Možná je na čase trochu upustit, dovolte si chybovat a být na omylu.

Blíženci (22.5. – 21.6.)

Máte potíže se někomu nebo něčemu zavázat. Jakmile se s někým vážně sblížíte, máte tendence vše odpískat a pozastavit. Nejspíš přemýšlíte o tom, že kdesi venku čeká něco lepšího, někdo vhodnější. Střídáte partnery častěji než jiní lidé, protože vám nevyhovuje se usadit. Je třeba se naučit uvolnit a najít potěšení v usazení, protože se vám to může začít líbit, jen jste se toho báli.

Rak (22.6. – 22.7.)

Jako rak se bojíte pustit někoho blízko k tělu, protože tím odhalíte své vnitřní pocity. Neměli byste se tolik soustředit na své nejistoty, zbytečně se pak odrazujete od intimity. Zbavte se iluze, že na vztah nastane vhodná doba, jakmile bude vše perfektní. Nic není nikdy dokonalé. Všichni dělají s životem to nejlepší, co dokážou, ale zároveň každý dělá chyby. Proto se nebojte a nechte lásku proudit.

Lev (23.7. – 22.8.)

Bojíte se usazení. Co se týče randění, jste vybíraví. Občas až moc vybíraví. Není nic špatného na tom, aby člověk měl standardy, ale je třeba si uvědomit, že prakticky nikdy nelze nalézt partnera zcela dokonalého a perfektního. To by byla iluze. Najít můžete akorát člověka nedokonalého, který se ovšem bude snažit, aby to vážně klapalo. Pokuste se to přijmout a vážit si toho.

Panna (23.8. – 22.9.)

Odpuzujete od sebe partnerské vztahy, protože neustále nacházíte něco špatného, milé Panny. A nutno podotknout, že se opravdu snažíte, abyste to našli. Nemusí se přitom jednat o žádné zásadní věci, které by významně narušovali vaše vnitřní hodnoty a priority, ale naopak třeba jen o menší drobnosti, které vás z nějakého důvodu rozčilují. Budete se muset s těmito maličkostmi naučit zacházet tolerantněji.

Váhy (23.9. – 23.10.)

Tolik se bojíte, že budete (znovu) zraněny, drahé Váhy. Kvůli tomu jste bohužel nasadili velmi krutá a přísná měřítka, která by měla zabránit tomu, aby se to opakovalo. S lidmi, kteří se s vámi snaží nějakým způsobem sblížit, zacházíte velmi opatrně. Ne snad proto, že byste neměli zájem, to vy třeba i máte, ale protože se máte na pozoru před dalším případným zklamáním. Vaší lekcí je proto stát se odolnějšími, abyste našli k lásce cestu.

Štír (24.10. – 22.11.)

Máte problém důvěřovat. Nikdy neshazujete svoji masku, nestrháváte své ochranné zdi, nenecháváte nikoho, aby se dostal až moc blízko k vašemu nitru. Nikomu nevěříte až příliš, už vůbec ne lidem, kteří se dotýkají vašeho srdce. Je na čase uvědomit si, že ne všechny lásky končí katastrofou, že je třeba uvolnit se a vzchopit se. Jedině pak je možné nalézt vhodného partnera, protože mu dovolíte být vám na blízku.

Střelec (23.11. – 21.12.)

Co se týče ostatních lidí, možná máte trochu přehnané představy. Idealizujete si své potenciální partnery způsobem, který z nich dělá až trochu nereálné hrdiny. Jakmile s tímto člověkem pak strávíte více času, náhle si začnete uvědomovat, že není tak dokonalý, jak jste si ho vysnili, a pomalu začnete ztrácet zájem. Měli byste se naučit dávat lidem trochu prostoru, aby mohli být sami sebou. Jakmile se zbavíte svých představ, naučíte se lidi mít rádi takové, jací jsou.

Kozoroh (22.12. – 20.1.)

Jako by vám chyběla chuť, snaha, úsilí. Vždy si najdete nějaký důvod, proč vztah s někým novým neprohlubovat. Máte moc práce, chcete se soustředit hlavně na sebe a tak podobně. Není na tom nic špatného, ale někdy už je toho příliš. Měli byste si ve svém nabitém rozvrhu udělat trochu místa pro lásku, která je kořením života. Můžete být i nadále úžasně nezávislí jedinci, zatímco budete s někým randit.