Ostatní

Pusť se svých plánů

Dost možná jsi mnohokrát přemýšlela o tom, kdy by sis ráda našla svého vysněného partnera, kdy by sis ho vzala, kdy by se ti narodilo první dítě, kdy druhé, kdy byste si postavili ten úžasný domeček a kdovíco. Plány jsou krásná, užitečná věc. Ale nelpi na nich zbytečně.

Život je nepředvídatelný. Děje se. Sám od sebe. Člověk ho musí žít tak, jak přichází, s tím, co s sebou přináší. Netrap se jen proto, že ti něco nevyšlo tak, jak sis přála, jak sis představovala.

Zapomeň na to. Hoď to za hlavu.

Dopřej si ten veliký dar a uvolni se, pusť se kormidla. Nech osud, ať tě zavede přesně tam, kam máš jít. Možná tomu ještě nerozumíš. Možná si říkáš, že už je na vše pozdě, že teď už nic nestihneš, že jsi to pokazila. Ale neboj. To je jen zdání.

Nakonec se to všechno ukáže.

Jen nezanevírej na budoucnost, na přítomnost, na minulost. Nadechni se zhluboka a prostě žij. Žij, jak nejlépe dokážeš. Věnuj se tomu, co tě baví. Buď přátelská a bav se s lidmi. Poznávej nové tváře, zkoušej nové věci, navštěvuj neznámá místa.

Nelituj ničeho. Ať už se dělo cokoli.

Všechno ti přineslo určitou lekci. Stojíš tu teď mnohem moudřejší, zkušenější. Věř, že ještě není všem dnům konec. Kdo ví. Třeba to nejlepší na tebe čeká… Třeba hned za rohem.